159503_kobieta-makijaz-perskie-okoNadejście chłodniejszych pór roku zawsze zwiastuje mniejsze lub większe zmiany w trendach makijażowych. Prześledźmy, jakie make-upy tym razem zostały wylansowane na wybiegach popularnych projektantów – to one są wyznacznikiem tego, co będzie pojawiało się na twarzach kobiet z całego świata!

Metaliczny połysk
Najwyraźniejszą tendencją wydaje się być odejście od królującego od kilku sezonów matu. Połysk pojawia się zarówno na powiekach, jak i na ustach. Lustrzane, perłowe i metaliczne wykończenia są bardzo na topie, bez względu na to, na jakie kolory się zdecydujesz – subtelne, czy zdecydowane.

Nieschematyczne kreski
Nie muszą być perfekcyjne, z idealną “jaskółką” – choć oczywiście, takie nadal są modne. Tym razem jednak wizażyści proponują kreski zarówno cienkie, jak i grube, a nawet rysowane powyżej linii rzęs! Warto też zaszaleć z ich kolorami – im bardzie wyraziste, tym ciekawiej.

Jagodowe i czerwone usta
Czerwone usta są nie do przecenienia – pasują niemal zawsze i “robią” cały makijaż. W tym sezonie bardzo pożądane są także ciemne fiolety, bordo i intensywne róże. Najlepiej w zestawie z wcześniej wspomnianym, metalicznym połyskiem!

Szalone kolory na powiekach
Jesienno-zimowy sezon od kilku lat wyznaczał powrót nieśmiertelnego smoky eyes. W tym roku ciekawą alternatywą są wyraziste barwy: pomarańcze, żółcie, zielenie i niebieskości. Te ostatnie pojawiają się w wielu odcieniach: od delikatnych błękitów, poprzez chabry, aż do jasnych granatów.

No make-up i rozświetlone policzki
Naturalna, wygładzona twarz oraz minimalistyczny makijaż oczu i ust: to zestawienie jest nadal szalenie modne. Klasyczny no make-up łączmy z rozświetleniem szczytów kości policzkowych. Efekt świeżej, idealnej cery gwarantowany!